Novinarsko društvo

Naši rokometaši že na začetku prvenstva blestijo

V ponedeljek, 2. 10. 2017, je v dvorani Golovec potekal uvodni rokometni turnir srednjih šol. Po lanskem porazu v polfinalu smo letošnjo sezono začeli zelo odločno in, kar je najpomembnejše, zmagali smo obe uvodni tekmi. Prva tekma je bila proti GCC, v katero smo krenili zelo odločno in prvi polčas dobili z rezultatom 13 : 2. V drugem polčasu je naš trener v igro poslal tudi klop, zato so se nam proti koncu nasprotniki že približali, a smo vseeno tekmo dobili s 26 : 21. Drugo tekmo smo igrali proti zelo močni ekipi Srednje ekonomske šole. Oboji smo začeli malce zadržano, na prvi gol smo čakali tri minute. Večino prvega polčasa smo vodili z minimalno prednostjo, a smo proti koncu stopili na plin in v drugi polčas vstopili s prednostjo 8 golov. V drugem polčasu smo nadaljevali s svojim tempom in nasprotnikom vsilili svoj način igre. To tekmo smo dobili s 31 : 24. Morda smo v letošnjem letu izgubili par odličnih posameznikov, toda po videnem v Golovcu bomo tudi letos pogledovali proti najvišjim mestom v državi. »Po medaljo gremo!« samozavestno in odločno pravi naš levi beg, strelec štirih golov Valentin Šeško.

Naši rokometaši so se včeraj uvrstili s 1. mestom na področnem tekmovanju uvrstili na državno prvenstvo. Rezultat prve tekme (proti zdravstveni) je bil 22:17 za naše, proti Trbovljam pa smo zmagali 23:18.