V soboto, 11. 4., je bilo na naši šoli državno tekmovanje iz fizike za Stefanova priznanja. Tekmovanja se je udeležilo kar 5 naših dijakov, ki so dosegli sledeče rezultate:
Val Čokl, 3. b, je v 3. tekmovalni skupini dosegel zlato priznanje in se uvrstil na tekmovanje za izbor v olimpijsko ekipo.
Val Filej, 3. b, je v 2. skupini dosegel srebrno priznanje.
Mentor obema je bil mag. prof. Vitomir Babič.
Lovro Kolar, 2. a, je v 1. tekmovalni skupini dosegel srebrno priznanje.
Lev Kodre, 2. c, je v 1. tekmovalni skupini dosegel srebrno priznanje.
Jaša Skakić, 1. c, pa je za las zgrešil srebrno priznanje.
Mentor tem trem sem bil Žan Jerman, mag. prof. fiz.
Dijakom čestitamo za vrhunski dosežek.
Kolektiv fizikov je z rezultati zadovoljen, mentorja pa upava, da bo interes za krožek drugo leto ostal ali pa se še povečal.
Žan Jerman, mag. prof. fiz.