Odlični tudi skakalci v daljino

V Ljubljani je v soboto, 6. 2. 2016, potekal še drugi del mladinskega dvoranskega državnega prvenstva v atletiki (v skoku v daljino, višino, v troskoku, skoku s palico in v teku na 60 m). Nastopilo je kar devet naših dijakov in dijakinj, ki trenirajo pri štirih različnih atletskih klubih (Kladivar, Žalec, Radeče, Mass).

Potem ko so se naši izkazali že prejšnji teden v Linzu, kjer je potekalo državno prvenstvo v krožnih tekih (na 400 m in več), so zablesteli tudi skakalci (Pepelnak, Železnik, Renner), saj so osvojili dve medalji in šesto mesto. Presenetljivo je, da so se kar trije uvrstili v B-finale teka na 60 m, kljub dejstvu, da je njihova glavna disciplina tek na 400 m (Zupanc, Rojnik, Bosil) in so blesteli predvsem prejšnji teden v Linzu.