Projekt KATARINA z novo generacijo dijakov

Projekt KATARINA (Vsak naj bo deležen temeljnih znanj računalništva in informatike) se širi – pridružila se mu je že 3. generacija dijakov, in sicer 1. b in 1. c-razred.

Pretekli četrtek, 11. septembra, so v dvorani Gimnazijka sodelovali na delavnici na temo Algoritmi in programiranje. Na zanimiv in praktičen način so spoznavali osnove programiranja – brez uporabe računalnika.

Z reševanjem konkretnih, vsakdanjih problemov so se naučili, kako najprej določimo vhodne podatke in pričakovani izhod, nato pa oblikujemo algoritem, ki vodi do rešitve. Pri tem so vadili zapis ukazov in osnovnih programerskih stavkov, ki so temelj za nadaljnje učenje programiranja.

Nova generacija KATARINA tako uspešno stopa po poti razvijanja računalniške pismenosti, ki je danes nepogrešljiva v šolskem in vsakdanjem življenju.

Ana Lavbič,

članica tima KATARINA

Dostopnost