Odličen uspeh hitrostnega drsalca

Naš dijak Bor Luka Urlep se je pretekli konec tedna na Evropskem članskem prvenstvu v Sočiju uvrstil na skupno 36. mesto in postavil nov mladinski in članski državni rekord na razdalji 1500 metrov.

Bor se je pred odhodom na prvenstvo pripravljal na mednarodnih pripravah v Budimpešti, skupaj s tekmovalci iz ostalih držav v regiji. Na podlagi odlične tekmovalne forme je poleg državnega rekorda postavil tudi dva nova osebna rekorda na razdaljah 1500 in 1000 metrov. Na Evropskem prvenstvu v Rusiji je v članski konkurenci dosegel najboljšo uvrstitev na razdalji 1000 metrov kjer je bil 32., na najdaljši razdalji 1500 metrov je zasedel 33. mesto, na najkrajši distanci 500 metrov pa 36. mesto. Mladi tekmovalec sicer še vedno tekmuje v mladinski kategoriji in se bo tako že prihodnji konec tedna udeležil tudi Svetovnega mladinskega prvenstva v Sofiji.