Julijan Zakonjšek je svetovni prvak v ju-jitsu

Julijan Zakonjšek, dijak 4. a, je nastopil za slovensko reprezentanco na svetovnem prvenstvu v ju-jitsu v prestolnici Združenih arabskih emiratov Abu Dabiju. Julijan je na tatamije stopil v ponedeljek, 31. 10. 2022, v eni najmočnejših kategorij prvenstva, borbi moških U21 do 85 kg. Julijan je glede na dosedanje uspehe in mesto na svetovni jakostni lestvici dobil vlogo 3. nosilca. V prvi borbi je predčasno premagal nasprotnika iz Kazahstana, nato je v četrtfinalu ekpresno opravil z Italijanom. V polfinalu mu je nasproti stal stari znanec z Nizozemske (aktualni evropski prvak), a Julijana tudi to ni ustavilo in ga je premagal z rezultatom 10 : 5 in mu tako vrnil milo za drago za poraz v finalu letošnjega evropskega prvenstva. V finalu se je Julijan pomeril s predstavnikom Bosne in Hercegovine. Po tesni borbi je zmagal ter tako osvojil naslov svetovnega prvaka v ju-jitsu. Na prvenstvu je nastopilo 1500 tekmovalcev iz 67 držav.