Državno posamično prvenstvo – Maribor, 17. 5. 2017

Na državno prvenstvo se je med 24 najboljših atletov v Sloveniji uvrstilo tudi 16 atletov, ki so dijaki naše šole. Osvojili so pet medalj, in sicer eno zlato in štiri srebrne.

Najboljši med vsemi je bil Anej Zupanc (4. f), ki je v teku na 400 m dosegel nov državni rekord in tako osvojil možnost nastopa na evropskem mladinskem prvenstvu. Dobil pa je tudi priznanje za najboljši rezultat na tekmovanju.

Srebrne medalje so osvojili še: Jan Vukovič (2. f) v teku na 1000 m, Rok Renner (4. f) v skoku v višino in Eva Pepelnak (2. d) v skoku v daljino. Četrto srebrno medaljo si je pritekla moška štafeta v postavi: Luka Šket, Jan Vukovič, Marko Pepelnak in Anej Zupanc.

Odlično se je uvrstila tudi Eva Lajhar (3. f), ki je v teku na 100 m osvojila 4. mesto, prav tako dobra pa je bila ženska štafeta v teku na 4 x 100 m, v postavi: Eva Lajhar, Maša Žgajner, Eva Pepelnak in Ema Cimperman (2. g).

Vsem atletom čestitamo za dosežene letošnje rezultate in jim želimo uspešno poletno tekmovalno sezono!