Na I. gimnaziji v Celju nas je zadnji dan pouka pred jesenskimi počitnicami združil zdaj že tradicionalni Jesenski dan, ki nas je zopet spomnil, da ima jesen neverjetno dober okus.
Ko je vonj po pečenem kostanju napolnil zrak okoli šolske telovadnice, smo vedeli vsi, tudi profesorji, da se nam obeta lepo dopoldne. Dijaki so prihajali po dišeče kostanje, se družili na dvorišču in ga nekaj odnesli s seboj v razrede, kjer so učbenike na šolskih klopeh za nekaj časa zamenjale doma pripravljene sladkosti in družabne igre.
In še 100 % super del dopoldneva – 0 % telefona! Aha, prav ste prebrali. Eno veličastno dopoldne so namesto buljenja v ekran in drsanja po njem nadomestili smeh in razposajeni kriki: »Ena!«, »Ti si na vrsti!«, »Izpadeš!«, »Ne goljufaj!« … Izkazalo se je, da ne potrebujemo telefonov ali interneta, da se imamo preprosto fajn! In tudi recept ni prav nič zahteven. Vse potrebne sestavine: 1 merica družabnih iger, 3 do 5 meric soigralcev, prav toliko meric smeha, nekaj meric doma pripravljenih sladkosti in 0 meric interneta. Zmešaj in pusti, da se vse sestavine spojijo in začnejo delovati. Ko se reakcija začne, sodeluj in uživaj.
Tudi glasba, ki je odzvanjala po šolskih hodnikih, je iz razredov privabila dijake. Ti so se posedli po stopniščih, klopeh ali kar na tla ter uživali v ritmih glasbene skupine 3.g razreda z gosti iz ostalih letnikov.
Bilo nam je lepo in ko smo se ob koncu dopoldneva poslovili, smo se poslovili z zavedanjem, da je bil naš tradicionalni Jesenski dan zopet zadetek v polno!
Lidija Šober, mentorica DS