Uporabljate zastarel brskalnik Internet Explorer 6 ali starejši. Namestite si drug brskalnik ali nadgradite novejšo različico Internet Explorerja za izboljšanje vaše spletno varnosti in zasebnosti.

I. gimnazija Celje

ustanovljena 1808

Šola s tradicijo – za danes in jutri.

Rokomet

Uspehi rokometašev in rokometašic I. gimnazije v Celju segajo v leto 1998, ko so naši dijaki na svetovnem prvenstvu za srednje šole v Plznu osvojili 1. mesto. Člana takratne ekipe sta bila tudi Luka Žvižej in Goran Kozomara.

Leto 2004 se je v zgodovino rokometa na I. gimnaziji v Celju zapisalo s srebrnimi črkami, saj so dijaki osvojili naslov državnih podprvakov in 2. mesto na svetovnem prvenstvu srednjih šol, ki je bilo na Madžarskem.

Leti 2013 in 2015 sta zapisani z zlatimi črkami. Ekipi dijakov sta bili suvereni vse do konca srednješolskega tekmovanja in osvojili naslova državnih prvakov.

Na srednješolskih tekmovanjih naši dijaki vsako leto uspešno tekmujejo, saj skoraj vedno dosegajo rezultate do 5. mesta v državi.

• Jelena Kikanovič.

Omeniti moramo tudi uspešnega rokometnega trenerja, bivšega dijaka in profesorja I. gimnazije v Celju, Toneta Tislja.

Leto 2018

Ženska rokometna reprezentanca je v finalu državnega prvenstva, ki ga je organizirala naša šola, v finalu izgubila proti Gimnaziji Šiška in osvojila drugo mesto v državi. Dekleta so odlično igrala v predtekmovalnem delu, na koncu pa so morala priznati premoč objektivno boljši ekipi.

Našo ekipo so zastopale: Tijana Deljić, 2. f, Pina Deržan, 3. g, Eva Gračner, 2. e, Jasna Hadžič, 2. f, Maja Helbel, 4. f, Nadja Jelšnik, 2. f, Eva Krajnc Zagrušovcem, 1. f, Patricija Pikl, 2. f, Kaja Leskovšek, 3. f, Saša Golavšek, 3. f, Anja Artiček, 3. č, Kaja Kolar, 3. g, in Pavlina Stropnik, 4. b.

Jasna Hadžič (2. f) je bila izbrana za najboljšo vratarko finalnega turnirja.

Moška rokometna reprezentanca se je letos uvrstila na zaključni turnir štirih najboljših ekip v Sloveniji. Ekipa je bila močno oslabljena zaradi poškodb in odhodov rokometašev na ekskurzije po Evropi. V prvi tekmi so dijaki izgubili proti ekipi Srednje elektro šole in tehniške gimnazije iz Novega mesta. V tekmi za tretje mesto so prav tako morali priznati premoč ekipi Gimnazije Škofja Loka. Sedmim fantov, ki so se srčno borili in zastopali našo šolo, iskreno čestitamo za požrtvovalno in hrabro igro. Teo Jezernik je bil izbran v najboljšo postavo finalnega turnirja.

Na zaključnem turnirju so igrali: Denis Strašek, 1. d, Andraž Bukovšek, 1. f, Teo Jezernik, 3. g, Staš Kocijančič, 3. g, Aljaž Jazbec, 4. f, Tim Krhlanko, 4. f, Luka Simonič, 4. g.

V predtekmovanju pa so igrali: Žiga Jeršič, 1. b, Vanja Vidušin, 1. b, Gašper Bračun, 1. č, Jakob Borko, 1. d, Martin Deželak, 1. d, Luka Gnidovec, 1. d, Valerij Kadilnik, 1. d, Gal Gaberšek, 2. d, Domen Knez, 2. d, Vid Turnšek, 2. d, Valentin Šeško, 2. f, Domen Makuc, 3. g.